STUDIOCAM | ... ślub, wesele, filmowanie - STUDIOCAM Wideofilmowanie | Filmowanie ślubu, filmowanie wesela, filmowanie chrztu świętego | Kamerzysta na ślub, kamerzysta na wesele | Film ślubny, film weselny | Kompleksowa obsługa wideo filmowanie fullHD oraz 4K. Nowoczesny film ze ślubu i wesela. Kamerzysta Warszawa Wesoła, Rembertów, Wawer, Okuniew, Legionowo, Zielonka, Ząbki, Wołomin, Halinów, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Wiązowna, Kołbiel

WIDEOFILMOWANIE | Filmowe reportaże ślubne
Przejdź do treści

...przed slubem | Kiedy co zaplanować

STUDIOCAM Wideofilmowanie | Filmowanie ślubu, filmowanie wesela, filmowanie chrztu świętego | Kamerzysta na ślub, kamerzysta na wesele | Film ślubny, film weselny | Kompleksowa obsługa wideo filmowanie fullHD oraz 4K. Nowoczesny film ze ślubu i wesela. Kamerzysta Warszawa Wesoła, Rembertów, Wawer, Okuniew, Legionowo, Zielonka, Ząbki, Wołomin, Halinów, Mińsk Mazowiecki, Otwock, Wiązowna, Kołbiel
Opublikowane według w organizacja wesela · 11 Listopad 2017
Tags: weseleorganizacjajakzaplanować
Terminarz przygotowań do ślubu

Zanim zawrzecie związek małżeński czeka Was wiele przygotowań. O czym należy pamiętać? Pomoże Wam w tym poniższy terminarz.

Rok przed ślubem
Zanim podejmiecie pierwsze przygotowania przemyślcie kilka kwestii. Zastanówcie się nad terminem ślubu. Często na długo przed dniem ślubu należy rezerwować salę i zespół weselny (niektóre mają zajęte terminy na ponad rok do przodu).

Zastanówcie się jak chcielibyście by wyglądał Wasz ślub, jak liczni będą goście a w konsekwencji jak wielką salę zarezerwować na wesele i na ile osób szykować jedzenie. Przemyślcie stronę finansową przedsięwzięcia. Zorganizujcie spotkanie obydwu rodzin, aby ustalić szczegóły.

Ustalcie orientacyjną listę gości. Zastanówcie się nad doborem świadków.

Zróbcie ogólny plan wydatków.

12 - 6 miesięcy przed ślubem
Wybierzcie miejsce uroczystości. Jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny odwiedźcie swoją parafię i dowiedzcie się wstępnie o terminach nauk przedmałżeńskich. Ustalcie z księdzem termin ślubu, godzinę uroczystości.

Zaplanujcie wydatki, ustalcie ceny usług związanych z weselem. Uwzględnijcie: wynajem sali, koszty jedzenia i obsługi (kelnerzy, kucharki), wynajem samochodu, zamówienie zespołu muzycznego lub DJ-a , kamerzysta na wesele (im wcześniej zamówiona jest usługa video filmowania, tym bardziej film może mieć bogatszą treść), fotografa (należy upewnić się czy fotograf i kamerzysta posiadają uprawnienia do świadczenia usług w miejscach sakralnych), koszty strojów, koszty kwiatów, opłaty administracyjne itp. Warto skorzystać z kalkulatora kosztów ślubnych.

Zarezerwujcie:
- salę weselną
- zespół muzyczny
- samochód
- fotograf, kamerzysta

Aby być pewnym, podpiszcie umowy na w wynajem i zapłaćcie ewentualne zadatki

Jeśli planujecie podróż poślubną pomyślcie na przykład o wcześniejszej rezerwacji biletów lotniczych lub wizycie w biurze podróży. Zamawiając usługi na długo przed dniem realizacji możecie liczyć na upusty. Jeśli wybieracie się w podróż zagraniczną, sprawdźcie wymagane formalności (paszport, ewentualne wizy lub szczepienia wymagane do wyjazdów do krajów egzotycznych).

Wybierzcie świadków.

Zastanówcie się kogo chcecie zaprosić i przygotujcie imienną listę gości weselnych.

6 miesięcy przed ślubem
Omówcie ostatnie szczegóły praktyczne i finansowe. Ustalcie ostatecznie jak ma wyglądać wesele. Podejmijcie decyzje dotyczące formy ceremonii ślubnej kościele , jej przebiegu (oprawy muzycznej np. chóru, doboru pieśni; możecie wybrać też czytania jakie zostaną przeczytane podczas Mszy świętej). Ustalcie menu podczas przyjęcia ślubnego. W tym okresie postarajcie się ukończyć kurs przedmałżeński w parafii, nie zapomnijcie o zaświadczeniu o ukończeniu nauk przedmałżeńskich.

5 miesięcy przed ślubem
Warto zdecydować o wyborze strojów. Podejmijcie decyzję czy będą one szyte, kupione czy wypożyczone. Jeżeli macie zamiar szyć to znajdźcie krawcową i ustalcie szczegóły. Jeśli chcecie je wypożyczyć lub kupić to macie przed sobą trochę więcej czasu na przejrzenie ofert sklepów i salonów ślubnych. Panna Młoda powinna pomyśleć o dodatkach jak na przykład: welon, buty, bielizna, dodatki do włosów. Warto przejrzeć magazyny mody ślubnej, zapoznać się z dostępną ofertą.

4 miesiące przed ślubem
Ustalcie ostateczną listę gości, przejrzyjcie katalogi z zaproszeniami (są dostępne w chociażby w zakładach fotograficznych i salonach mody ślubnej), zlećcie druk zaproszeń na wesele. Zaproście gości, poproście też o potwierdzenie przybycia na uroczystości ślubne Rozejrzyjcie się za noclegiem dla przyjezdnych. Warto pomyśleć o wizytówkach na stoły, etykietkach weselnych na wódkę, weselnych tablicach rejestracyjnych na samochód którym będziecie jechali. Zakupcie obrączki.

3 miesiące przed ślubem
Skompletujcie dokumenty niezbędne do zawarcia związku małżeńskiego. Spotkajcie się z członkami zespołu muzycznego i ustalcie grany repertuar, przedstawcie też sugestie co do przebiegu zabawy weselnej (oczepiny itp.).

2 miesiące przed ślubem
Udajcie się do USC w celu uzyskania zaświadczenia stwierdzającego brak okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa, które jest konieczne do zawarcia ślubu kościelnego. Pamiętajcie jednak, że wspomniane zaświadczenie traci moc po upływie 3-ch miesięcy od daty jego wydania!

1 miesiąc przed ślubem
Ustalcie wystrój kościoła, sali weselnej, samochodu itp. Zamówcie tort weselny. Dokonajcie ostatecznych ustaleń dotyczących przyjęcia: nakrycia stołów, dekoracje, menu. Zamów wizytę o kosmetyczki, fryzjera.

2 tygodnie przed ślubem
Potwierdźcie przybycie gości.

1 tydzień przed ślubem
Wykorzystajcie ostatnie chwile by sprawdzić jak trwają przygotowania (czas ustalić i potwierdzić ostatnie szczegóły u kamerzysty, fotografa, zespołu muzycznego, fryzjerki). Ustalcie ostatecznie z księdzem lub kierownikiem USC przebieg uroczystości. Sprawdźcie stroje, jeśli jest taka potrzeba to należy rozchodzić buty, zamówcie kwiaty. Sprawdźcie jaka będzie pogoda. Zróbcie próbę generalną. Jeśli pracujecie to załatwcie zaległe sprawy służbowe i złóżcie wnioski o urlop. Macie prawo wziąć dodatkowy urlop tak zwany urlop okolicznościowy. W związku ze ślubem pracownika, pracodawca ma obowiązek zwolnić pracownika na 2 dni z okazji jego ślubu (podstawa prawna : § 15 pkt 2 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 roku w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania zwolnień od pracy Dz.U. Nr 60 poz 281).

1 dzień przed ślubem
Przygotujcie obrączki i potrzebne dokumenty. Panna Młoda musi spakować swoją kosmetyczkę. Sprawdźcie czy wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Dzień ślubu
Wyluzujcie się! :) wiemy, że to trudne ale da sie... Fryzura, manicure, makijaż. Odbiór bukietu ślubnego...

Po ślubie:
Uregulujcie rachunki, rozliczcie się z wykonawcami usług. Podziękujcie gościom za udział w Waszym weselu (możecie zakupić specjalne podziękowania i wysyłać je), warto przy okazji zaprezentować im film z wesela.
Pamiętajcie o dopełnieniu obowiązków administracyjnych związanych ze zmianą stanu cywilnego, tj:
- ewentualna zmiana miejsca zamieszkania (zameldowania)
- zmiana dowodu, prawa jazdy, paszportu
- powiadomienie Urzędu Skarbowego o zmianie danych osobowych
- powiadomienie pracodawcy i ZUS-u o zmianie danych osobowych
- Jeśli zamierzacie mieć wspólne konto w banku lub udostępnić dostęp do niego małżonkowi nie zapomnijcie dopełnić stosownych formalności. Po ok. 2 tyg. możecie odebrać z USC skrócone odpisy aktu małżeństwa.Adres:
ul. Zachodnia 37
05-075 Warszawa (Wesoła)

Godziny otwarcia:
pn - pt: 14:00 - 19:00
Tel. +48 508 211 249
All rights reserved, Wszelkie prawa zastrzeżone | STUDIOCAM jest marką należącą do PROVITO Sp. z o.o.
Wróć do spisu treści